Itt már történik valami! 🙂
És itt érkezünk el a trombita virághoz, pontosabban ahhoz, hogy elmeséljem mióta, hogyan és miért szeretem úgy használni a munkáimhoz.
A trombitafolyondár számomra megunhatatlan virág. Önmagában is csodaszép ez a hatalmas kúszócserje, kertünk igazi éke. 🙂 Itt a Virágsziromnál pedig azért szeretem nagyon, mert igazán jól fel lehet használni a préselt virág képekhez, képeslapokhoz. Tudod, hogy mire szoktam ezt a virágot használni a képeim készítésekor?
Elmondom neked, de előtte még egy kicsit mesélek erről a szép nyári virágról. 🙂
Trombitafolyondár, vagy ahogy sokan ismerik még trombita virág. Egy kúszócserje, ami a szivarfélék családjába tartozik, és az Egyesült Államokból származik.
Ahogy már írtam is, igen kedvelt itthon is. Bő virágzású – júniustól egészen szeptemberig ontja sötét téglavörös színű virágait, csodás színeivel és méreteivel lenyűgözi a szemet. Szereti a sok fényt és a meleget, de az idősebb, jól begyökeresedett példányok már eltűrik a szárazságot is. Így lényeges, hogy a kert napos részébe ültessük az ifjú példányokat! S, ha nagyon megszeretted az első trombita virágodat, és szeretnéd szaporítani, akkor ezt magvetéssel, továbbá gyökér-vagy zölddugványozással teheted meg.
Zárásként pedig egy nagyon fontos tudnivaló, főleg kisgyermekes családoknak! A növény levele és virága is mérgező! Legyünk tehát óvatosak vele!
Akkor vissza is ahhoz a témához, hogy miért szeretem annyira? 🙂
A Virágszirom műhelyében nap mint nap sok-sok szép préselt virágokkal díszített ajándék-és dísztárgyak készülnek. A virágok mindig inspirálnak, így minden egyes darabnál egy külön költemény születik meg.:) 2018-ban a “vázacsokrok” évét tartjuk itt a Virágsziromnál.:) Ez azért van, mert egyszerűen nem tudom megunni, hogy virágcsokrokat “kössek” ezekből a valódi, lepréselt virágokból.:) Tanult virágkötőként mondjuk nincs is ezen mit csodálkozni. 🙂
Tavaly nyáron a barátnőm szüleinek kertjében szüreteltem először ezt a virágot, és azon tanakodtunk, hogyan lehet igazán szépen lepréselni, hiszen ha már fogtál ilyen virágot a kezedben, tudod, hogy elég húsos, vastag, tele sok nedvességgel. Az már rögtön kiderült, hogy egy az egyben préselni nem feltétlenül a legjobb döntés, mert könnyen beposhadhat a virág az itatóspapír között, illetve nem gondoltam, hogy túl szép végeredményt adna így egyben-merthogy nagy.
S ekkor tanácsolta a barátnőm édesanyja, hogy mi lenne, ha ketté vágnánk hosszában, így már kevésbé vastag. Jó ötletnek tartottam, de elsőre mégsem tudtam elképzelni, hogy egy ilyen formát hogyan fogok tudni felhasználni.:) Úgyhogy egy jó darabig csak fogtam a kezemben, és néztem, és próbáltam értelmezni amit látok, és elképzelni, hogy mit kezdjek majd vele. Elsőre nem is jutottam túl messzire, hagytam is, hogy majd lesz vele valami. Csak idővel láttam meg benne a váza formát. Utána már tiszta sor volt, hogy ez a virág adja a természetes alapanyagát majd a vázacsokraim vázáihoz.:)
Azon a nyáron igyekeztem jó sokat gyűjteni, de kiderült hamar, hogy nem eleget.:) Így idén tavasszal az utolsó préselt vázácskáimat úgy őrizgettem, mint ha aranyból lennének. Azután, amikor ránk köszöntött a június, és a családhoz hazautazva láttuk, hogy borítva van a cserje virágokkal, akkor nagy munkába láttunk, s az idei szezonra több száz “vázával” készültünk fel – a családdal közösen. 🙂
Itt pedig egy mini galéria, ahol Virágszirom képeslapok, faliképek láthatóak, trombita virág vázával, azaz ahogyan végül felhasználom őket. 🙂
Szeretettel,
Virágszirom
Mariska
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: